Rondreis Thailand route van 3 weken

Thailand route: rondreis van 3 tot 4 weken

Daphne Azië, Thailand 12 Comments

Thailand is een geweldige bestemming! Er is zo ontzettend veel moois te zien, maar waar moet je nou écht naartoe en wat is de beste Thailand route? Om het je iets gemakkelijker te maken heb ik mijn ideale Thailand route opgeschreven. In deze rondreis Thailand van 3 tot 4 weken reis je langs de hoogtepunten en mooiste plekken van Thailand. 

Thailand bezoeken en een olifanten sanctuary bezoeken

Rondreis Thailand route van 3 tot 4 weken

Dag 1 – 4: Bangkok

De eerste keer dat ik Bangkok bezocht wilde ik eigenlijk zo snel mogelijk weg. Het was bloedheet, de chaos kwam op me af en ik had het gevoel dat iedereen me geld wilde aftroggelen. Toch wilde ik Bangkok een herkansing geven en bezocht de stad nogmaals. Deze keer verblijf in een hotel in de wijk Sukhumvit. Hierdoor ontvlucht ik de toeristische chaos rondom de Khao San Road en heb ik de kans ook het nieuwere Bangkok te ontdekken. Een goede keuze, want ik moet zeggen dat ik het deze keer erg naar mijn zin heb in Bangkok!

In de dagen dat je in de stad bent zou ik je, nadat je eerst je jetlag een beetje hebt verwerkt, aanraden om de stad per fiets te verkennen. Ik maakte een fietstocht met Ko van Kessel en vond het echt een aanrader! Ga de vele tempels ontdekken en de stad vanaf het water te bekijken. Ook moet je zeker naar een rooftop bar voor een geweldig uitzicht over de stad en het heerlijke street food eten. Een goed begin van jouw rondreis Thailand.

Ook leuk: 10 gerechten die je zeker eens moet eten in Thailand!

Een bezoek aan Bangkok hoort zeker thuis in je route Thailand Fietsen met Co van Kessel in Bangkok Bezoek tijdens je Thailand route ook zeker Wat Arun in BangkokSukhumvit uitzicht over de wijk in Bangkok

Tip: Qua accommodatie zou ik je een verblijf van vier nachten in het fijne Tints of Blue Hotel aanraden. Het personeel is behulpzaam, het ontbijt (en de koffie!) is er heerlijk en de locatie is erg centraal. Daarnaast hebben ze op het dak een fijn zwembad waar je lekker kunt afkoelen als je even geen zin hebt om op ontdekking te gaan!

Dag 5 – 7: Kanchanaburi

Op dag 5 vervolg je jouw Thailand reis van Bangkok naar Kanchanaburi. Zelf koos ik deze keer voor het gemak van een privé taxi. Zo hoef je niet over te stappen of rekening te houden met andere reizigers en ben je snel op de plaats van bestemming. Wil je een keer wat anders zou ik zeker kiezen om met de locale trein naar Kanchanaburi te reizen. Je pakt een taxi naar het Thonburi treinstation en stapt hier op de trein naar Kanchanaburi. De treinrit duurt zo’n twee uur. Ook zeker een leuke bezienswaardigheid en ervaring in Thailand.

De mooie Wat Tham Sua tempel prijkt hoog op de heuvel boven Kanchanaburi in Thailand Het turqoize water van de Erawan Watervallen bij Kanchanaburi in Thailand is prachtig Lopen over de Death Railway bij Kanchanaburi in Thailand

Niet alleen in, maar ook rondom Kanchanaburi is genoeg te beleven. Zo is een bezoek aan de Erawan Watervallen een must do! Naast dat de aquarel kleurige watervallen werkelijk prachtig zijn kun je er ook nog in zwemmen. Een absolute beloning voor de klim omhoog. Ook verdienen de Hellfire Pass en de Death Railway een bezoek. Beiden zijn overblijfselen van werkzaamheden die onder erbarmelijke omstandigheden hebben plaatsgevonden in de Tweede Wereldoorlog en maken een enorme indruk. En natuurlijk kun je de bekende Bridge on the River Kwai natuurlijk niet overslaan.

Tip: Qua verblijf zou ik je aanraden om drie nachten in Kanchanaburi te verblijven. Zelf sliep ik in het gemoedelijke Good Times Resort. Super behulpzaam personeel, heerlijke maaltijden en fijne kamers!

Nieuwsgierig naar Kanchanaburi? Lees dan ook mijn blog over wat je allemaal kunt doen in Kanchanaburi!

Dag 8 – 9: Ayutthaya

Ayutthaya is ook zo’n bestemming die wat mij betreft zeker thuis hoort in jouw Thailand route. Vanuit Kanchanaburi kun je gemakkelijk per lokale bus naar Suphan Buri reizen. Hier pak je vervolgens een minibus richting Ayutthaya, waar je na een totale reistijd van zo’n 3 à 4 uur aankomt. 

Thailand bezoeken en de prachtige tempels van Ayutthaya ontdekken Thailand bezoeken en de tempels van Ayutthaya ontdekken

In Ayutthaya vind je ontzettend veel prachtige tempels. Ik reed met mijn gehuurde fiets van de ene naar de andere en ontdekte zo de oude hoofdstad van het vroegere Siam. Geen zin in fietsen? Dan kan je er ook voor kiezen om een scooter te huren. 

Aan het einde van dag 9 gaat de reis verder naar de volgende bestemming. Eigenlijk wilde ik per nachttrein naar Chiang Mai reizen, maar door spoorwegwerkzaamheden werd het de nachtbus. Ook prima, want de VIP bus had grote stoelen, die verder achteruit konden dan de stoelen in het vliegtuig. Toch zou ik de volgende keer, voor de ervaring, voor de nachttrein naar het noorden kiezen. Met beide vervoersmiddelen kom je de volgende dag in de ochtend aan in Chiang Mai. 

Tip: Qua accommodatie zou ik je een verblijf van één nacht in het Phuttal Residence in Ayutthaya aanraden. Een fijne, centraal gelegen accommodatie, met een mooie tuin aan de rivier en fietsen die je gratis mag gebruiken.

Thailand per huurauto ontdekken? Neem eens een kijkje in het aanbod van Sunny Cars. Hier huur je all inclusive, zonder verborgen kosten.

Dag 10 – 13 Chiang Mai

Vroeg in de ochtend kom je aan in Chiang Mai. Ondanks dat het de tweede stad van Thailand is voelt het compleet anders aan dan Bangkok. De gemoedelijke sfeer, de vele activiteiten die je er kunt ondernemen en de prachtige ligging maken dat Chiang Mai bijzonder en een absolute must in jouw Thailand route. Wat dacht je van een bezoek aan het Elephant Nature Park. Of een zipline door de groene natuur? Een kookcursus zodat je die heerlijke Pad Thai ook thuis kunt maken voor je vrienden? En dan heb ik het nog niet eens gehad over een bezoek aan Doi Suthep of de vele tempels in de stad zelf! Doen in Chiang Mai - Ga tempels bekijken en bekijk de Wat Chedi Luang Doen in Chiang Mai - Naar Wat Phra Doi Suthep Doen in Chiang Mai - Als een heuse mahout op pad met mijn olifant in de jungle

Tip: In Chiang Mai hoef je je geen moment te vervelen! Ik zou je daarom aanraden om vier nachten in Chiang Mai te verblijven. Ikzelf sliep in het gemoedelijke Viangdara Hotel. Deze accommodatie ligt rustig, net buiten de oude stadspoort, gelegen. Het personeel is super vriendelijk, het zwembad erg fijn en het ontbijt is ook heerlijk. Ik vond het echt de perfecte uitvalsbasis!

Nieuwsgierig geworden naar Chiang Mai? Lees dan mijn blog vol activiteiten die je niet mag missen in Chiang Mai!

Dag 14 – 16 Pai

Deze volgende stop in mijn favoriete Thailand route is Pai. Alleen de weg naar dit hippie dorpje toe is door de vele haarspeldbochten al een spektakel. In zo’n drie uur reis je met een minibusje van Chiang Mai naar Pai. Hier is het elke avond markt. Beter bekend als de Pai ‘Walking Street’. Elke avond kun je hier heerlijk (goedkoop) street food en leuke souvenirs shoppen. Maar waarvoor je echt naar Pai moet is de geweldige bergachtige omgeving. Huur een scooter en ga op pad in het groene landschap. Bezoek de Tham Lod Cave, neem een duik in o.a. de Mo Paeng waterval en de hotsprings, bezoek de Pai Canyon en maak kennis met de allerliefste Thai in Pai bij de Land Split. Wat je ook besluit te doen, Pai zal je hart stelen!

De prachtige omgeving van Pai Thailand De mooie Pai Canyon in Pai Thailand De hotsprings in de buurt van Pai zijn heerlijk warm

Tip: Qua accommodatie zou ik je een verblijf van drie nachten in het Medio de Pai aanraden. De accommodatie ligt erg centraal, vlakbij de Walking Street, heeft een heerlijk zwembad en fijne ruime kamers. Een ideale uitvalsbasis voor je bezoek aan Pai.

Heb je tijd over? Rijd dan zeker de Mae Hong Song Loop met de scooter! Tijdens deze route kom je langs geweldige landschappen, slaperige bergdorpjes en prachtige natuur!

Dag 17 – 18 Khao Sok National Park

Er staat vandaag een lange tocht op het programma, want voordat je in Khao Sok National Park bent moet je nog een hele hoop kilometers afleggen. Maar eenmaal daar kan het avontuur wel direct beginnen. Allereerst reis je per minibus terug naar Chiang Mai vanuit waar je later die dag naar Surat Thani vliegt. Daar reis je, al dan niet met privévervoer, in een kleine 2 uur naar je accommodatie bij het Khao Sok National Park.

Tip: Ik sliep in het fijne Khaosok Riverside Cottages en heb bij hun ook de tour voor de komende dagen geboekt. Op dag 18 word ik vroeg opgehaald en spendeer de daaropvolgende 2 dagen in het Khao Sok National Park. Ik vaar over het meer, klim door grotten en als kers op de taart slaap ik in een bamboe raft. Midden in het park! Een ultieme ervaring! 

De mooie natuur van Khao Sok National Park in Thailand Met de longtailboot door Khao Sok National Park is een echte must tijdens je Thailand Route Rondreis Thailand route van 3 wekenDe bamboehutjes op het meer van Khao Sok National Park

Dag 19 – 20 Krabi (Ao Nang)

In de middag zit je verblijf in Khao Sok National Park er helaas weer op en word je teruggebracht naar de pier. Om zo snel mogelijk op je volgende bestemming aan te komen heb je privévervoer geboekt. Het hotel in Khao Sok heeft er voor gezorgd dat je bagage ook op de pier aanwezig is, zodat je direct door kunt reizen naar je volgende bestemming. Na een rit van zo’n 2,5 uur kom je aan in Ao Nang, de badplaats bij Krabi. Eindelijk is het tijd voor tropisch strand! Ondanks dat het best toeristisch is, kun je natuurlijk niet vertrekken zonder een bezoekje gebracht te hebben aan Railey Beach. Ook is dit gebied perfect voor rotsklimmers en een gave eilandtour.

Thailand bezoeken Railey Beach heeft parelwitte strandenTijdens je Thailand route moet je zeker een stop maken op Railey Beach

Tip: Qua accommodatie zou ik je een verblijf van twee nachten in de Aonang Lodge aanraden. Deze accommodatie is prachtig modern ingericht, beschikt over een heerlijk zwembad en is perfect, maar wat rustiger gelegen.

Nog wat overtuiging nodig voordat je jouw rondreis Thailand gaat boeken? Door deze 32 foto’s ben je direct om!

Dag 21 – 23 Koh Lanta

Het volgende paradijselijke eiland is aan de beurt. In de ochtend vertrek je met de ferry van de Nopparat Thara Pier naar het sfeervolle eiland Koh Lanta. Zo’n twee uur later kom je aan op mijn favoriete Thaise eiland en staan er weer een paar heerlijke relaxdagen op het programma.

Onderweg naar de four islands koh lanta tips Koh Lanta tips bezoek zeker het nationale park

Maak een te gekke Four Island tour, ga snorkelen bij Koh Rok of breng een bezoek aan de Lanta Animal Welfare en wandel met een ex-straathond over het strand. Huur een scooter en bezoek het Mu Koh Lanta National Park gelegen op het zuidelijke puntje van het eiland en Lanta Old Town. Geen zin om op pad te gaan. No worries, want je hebt er ook nog eens de keuze uit vele heerlijke stranden! Wat je ook doet op Koh Lanta hoef je je geen moment te vervelen! 

Mu Ko Lanta National Park Thailand Snorkeltour langs de four islands bij Koh Lanta ThailandPrachtig Kantiang Beach op Koh Lanta eiland in Thailand

Tip: Met veel plezier heb ik overnacht in Soontreeya Lanta. Het personeel is super hulpvaardig, het zwembad is erg fijn en het strand ligt op een steenworp afstand. Ik verbleef hier 10 nachten, maar snap dat niet iedereen zo lang op Koh Lanta kan blijven. Ik raad je aan om zeker 3 nachten op dit fijne eiland te verblijven. 

Benieuwd geworden naar Koh Lanta? Met deze tips word ook jij verliefd op het heerlijke eiland Koh Lanta!

Dag 24 – 26 Koh Phi Phi

Ondanks dat Koh Phi Phi erg toeristisch is en dit het eiland niet ten goede is gekomen, zou ik het niet overslaan tijdens je rondreis Thailand. Want het is nog steeds een paradijsje. Tenminste als je de plekjes op het eiland kent. Ik zou er daarom voor kiezen om buiten de drukte, aan de noordelijke kant van het eiland, te verblijven. Hier kun nog heerlijke van het eiland genieten. Ikzelf heb mijn Padi duikcursus op Koh Phi Phi gedaan en kan je dit zeker aanraden. Naast dat de onderwaterwereld prachtig is, heb je hier goede duikscholen en kun je voor een goede prijs je Padi halen. Ook zou ik zeker naar het Phi Phi Viewpoint gaan, maar vooral heerlijk relaxen op het strand.

Tip: Qua accommodatie zou ik je een verblijf van drie nachten in het  Phi Phi Relax Beach Resort aanraden. Eenvoudige, maar prima bungalows, gelegen aan de noordkant van het eiland en aan het strand!

Goed voorbereid op reis naar Thailand? Met deze tips ben je er helemaal klaar voor!

In je Thailand route hoort Koh Phi Phi ook zeker thuis Koh Phi Phi mag je toch eigenlijk ook niet missen tijdens je reis door ThailandThailand bezoeken Koh Phi Phi heeft parelwitte stranden

Dag 27 – 28 via Phuket naar Bangkok

Vandaag begint helaas het eerste deel van de terugreis. Per boot reis je eerst van Koh Phi Phi naar de badplaats Phuket. Vanwaaruit je later die dag naar Bangkok vliegt. Hier verblijf je nog één (of twee) nachtje(s) voordat de reis er op zit en je weer terugreist naar Nederland. Je kunt terugkijken op een geweldige rondreis Thailand!

♥ Wat vind jij van deze Thailand route? Zou jij het ook zo doen? Of zou je toch andere keuzes maken tijdens jouw rondreis Thailand? 

Thailand route voor 3 weken

Comments 12

  1. Wat grappig om te zien dat ik ook 3 weken door Thailand ben gaan reizen en ook van Bangkok naar Noord en toen Zuid ben gegaan maar we toch totaal verschillende dingen hebben gezien. We hadden wel iets van raakpunten maar mooi om te zien dat Thailand zo veelzijdig is.

    1. Post
      Author

      Oh echt? Wat grappig! Waar ben jij allemaal geweest Diana? Ben wel benieuwd naar jouw route en de keuzes die jij hebt gemaakt.

  2. Zo fijn om weer even mee teruggenomen te worden naar Thailand! Wij zijn in drie weken van Bangkok naar Chiang Mai naar Koh Lanta gegaan, dus bijna zelfde route maar wat tussenstops minder. Wel jammer want wil nog héél graag naar Pai, maarja, dan maar een keer terug 😉

    1. Post
      Author

      Oh echt, leuk dat je bijna dezelfde route hebt gedaan Eva! Ja Pai! Blijft een geweldig dorpje en die omgeving ?? Zo mooi! Inderdaad maar eens terug ?

  3. Hoi Daphne, mooie reis heb je gemaakt door Thailand. Ik ben zelf al 1 keer eerder in chiang mai geweest, echt een hele mooie stad. Ik ben nu in maart van plan om een rondreis van 3 weken door Thailand te gaan maken. Ik loop er alleen tegenaan dat ik te weinig dagen heb om alles te zien. Mijn reisschema ziet er ongeveer nu zo uit:
    Aankomst Bangkok: verblijf 3 nachten
    Daarna River Kwai: 2 nachten vervolgens met de nachttrein naar chiang mai en dan met een busje naar Pai
    Pai: 2 nachten
    Chiang mai: 3 nachten en vervolgens met binnenland vlucht naar koh samui.

    Zou je mij advies kunnen geven qua dagen waar het meest te zien is en wat het moist en leukste is Pai/Kanchanaburi? Want ik ben bang dat ik straks te weinig dagen op een plek kan zijn.?

    1. Post
      Author

      Hi Vera, wat een heerlijke plannen! Wat ga je na Koh Samui doen eigenlijk? Want volgens mij tel ik nu 11 nachten. Ik zou als je iets meer tijd hebt een nachtje Pai en een nachtje Kanchanaburi erbij doen. In Pai kom je waarschijnlijk laat/halverwege de eerste dag aan en dan heb je weinig tijd die dag. De volgende dag kun je een scooter huren en rond rijden naar de watervallen, de canyon en een deel van de Mae Hong Son loop. Een extra nachtje zou dan fijn zijn. Ook in Kanchanaburi is veel te doen. De Erawan Watervallen, de Tempels, de brug over de River Kwai, de Hellfire Pass en de Death Railway. Check: https://daphnedevries.nl/doen-in-kanchanaburi-thailand/ voor alle info 🙂 Het ligt er trouwens wel aan of je het zelf wilt ontdekken met bv een auto of een scooter, of met een tour, want met een tour doen ze vaak alles op een dag. Doe je het zelf met scooter ben je veel langer onderweg.

      Succes met plannen ?

  4. Hoi Daphne,

    Wat een leuke route! Ik ga zelf in juni met mijn vriend naar Thailand. Wij zijn een beetje aan het kijken welke route we willen nemen. Deze route spreekt ons erg aan, maar we hebben helaas maar 19 dagen. Welke bestemmingen raad jij aan om te skippen? Wij houden niet zo van plekken waar het super toeristisch en druk is, maar vinden het wel fijn om nog een paar dagjes strand te hebben/te snorkelen/eilandhoppen.

    Groetjes, Marieke

  5. Pingback: Rondreis Thailand: handige tips voor reizen in Thailand - Daphnedevries.nl

  6. Pingback: Een persoonlijke terugblik: 2019 in cijfers - Daphnedevries.nl

  7. Pingback: 10x lekker eten in Thailand - Daphnedevries.nl

  8. Hallo Daphne, ik heb met veel interesse je route gelezen omdat we in het najaar 2020 van plan zijn een rondreis te maken. Je route spreekt ons erg aan vanwege de afwisseling. Omdat je verwijst naar Kras vraag ik me af of het ook een rondreis is die Kras aan biedt of dat je deze zelf hebt gepland. Zo ja heb je dan ook alle tussenreizen zelf georganiseerd, dus b.v de minibus en de vliegreizen.

    1. Post
      Author

      Hi Herman, wat leuk dat je ook plannen hebt de reis zelf te gaan maken. Ik heb alles zelf gepland, dat doe ik meestal bij al mijn reizen. Uiteraard kun je dit ook uit handen geven door bij een organisatie (als Kras) te boeken. Is ook wel weer heel makkelijk en hoef je zelf niets uit te zoeken. Is net wat je prettig vindt. Maar zelf alles boeken is ook goed te doen ??

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.